Ruumide desinfitseerimine

 

Igaveseks kaotades lähedase, seisavad inimesed silmitsi mitte ainult moraalsete probleemidega, vaid ka materiaalsete ja füüsiliste probleemidega. Ja neid viimaseid mured on lahkunu sugulastel tõesti piisavalt. Korteri puhastamine pärast surnute - on delikaatne ja raske, peab teadma, kuidas seda õigesti teha, eriti kui keha on selles korteris mõnda aega olnud.

 

Oluline! Põrandapesust ja ruumide koristamisest ei piisa. On vaja lahti saada roiskunud lõhnast, desinfitseerida laiba lagunemisest tekkinud bakterite (viimane surnu asukohad), töödelda seinad ja praod antiseptikuga vältimaks nakkuse levikut.

 

Pöörduda professionaalsete puhastusteenindajate poole on mõistlik (soodsalt) ka seetõttu, et nendel on olemas spetsiaalsed seadmed, mis suudavad lõhna kõrvaldada ja hävitada bakterid võimalikult lühikese aja jooksul.

Mis juhtub kehaga pärast surma?

Sõltumata sellest, milline surm oli inimesel - loomulik või vägivaldne - keha hakkab lagunema umbes kahe tunni pärast. Surnud organism ei suuda enam toetada kudede elutegevust, sellest hakkavad vabanema keemilisi aineid, mida nende koostise poolest võib võrrelda mürkidega. Ja elaruumides lagunemine toimub mitu korda kiiremini, kui vee all või külmas.

Lagunemisprotsessi saab kirjeldada järgmiste etappidega:

  1. Mõne tunni pärast organismi keemiline reaktsioon põhjustab putrefaktiivsete bakterite teket ja paljunemist, mis aitab kiirendada kudede mädanemist.
  2. Umbes 4 tunni pärast ei saa soonte seinad enam elastsust säilitada. Mürgitatud vedelik koguneb ja rebib surve all juba düsfunktsionaalsed kuded, pääseb väljakehale.
  3. Pärast umbes 7 tundi putrefaktiivsete bakterite kujul esinev infektsioon levib kogu ruumides väga kiiresti, kus asub surnukeha, siseneb õhku, seinadesse, mööblisse, samal ajal eritades  mäda lõhna.
  4. Päev hiljem surnud keha läbib keerulist ümberkujundamist, mille tulemusena moodustuvad kuded nn rasvhapped. Kangad muutuvad vahataoliseks ja pehmeks ning eritavad ägedat ja söövitavat lõhna.

 

Kuidas vabaneda laibalehast?

Muidugi tavapäraset, korteri puhastusest sellisel juhul ei piisa, seega on soovitatav, et koristusega pärast surnut tegelevaksid teadlikud inimesed spetsiaalsete varustusega, et eemaldada kõik mikroobid ja ebameeldiv lõhn.

Elutoa töötlemine peale inimese surma hõlmab järgmisi etappe:

Laibalehast vabanemiseks mõeldud desinfitseerimisvahendite kasutamine.

Kõik nimetatud korteri koristamise etappe loetakse kohustuslikuks, kuid ärge unustage, et igal juhul on lähenemine individuaalne. Te saate alati agentuuriga kooskõlastada puhastamise detaili, hinda ja tähtaega. Kõik need tegurid sõltuvad töö keerukusest - nimelt, kui palju surnukeha oli toas, milline oli surm, kui suurt korterit tuleb puhastada ja muud sellised üksikasjad.

 

Tavaline väärarusaam on laibalehast saab vabaneda tuulutamise teel. Tegelikult lahendab see probleemi ainult pealiskaudselt. Kui korteris on mittelokaliseeritud lagunemise allikas, hakkab lõhn endast tunda andma pidevalt.

 

Vajalik teada! Kui ruum, kus surnud viibis mitu päeva, ei olnud töödeldud õigeaegselt, siis patogeensete bakterite arv suureneb sadu tuhandeid kordi.

See tähendab, et korteri elanikud võivad saada tõsiseid haigusi, mis võivad surma põhjustada.

 

Desinfitseerimine ja deodorisatsioon - kohustuslik töö korteris pärast selles pikaaegset surnu viibimist

Pärast laiba kudede lagunemist on vajalik korteri desodoreerimine. See on meetmete kompleks, mis on suunatud laibaliha hävitamisele, kuna muidu on väga raske sellest vabaneda.

Ei tasu unustada surnu pikaaegsest viibimisest korteris. Kui surnu oleks korterist ära viidud samal päeval, mõne tunni pärast, siis loomulikult piisab regulaarsest tuulutamisest ja niiskest puhastamisest. Kuid juhtudel, kui keha laguneb korteris päevade, nädalate või isegi kuude jooksul, on vajalik deodoriseerimine.

 

Märkuseks! Iseseisvalt kasutades abivahendeid ning ilma vastavate seadmete, vahendite, kostüümide ja spetsiaalse ettevalmistuseta on võimatu täielik vabanemine lõhna allikast.

 

Ettevõtted, mis on spetsialiseerunud ruumide puhastamisel, omavad vastavat arsenale. Tuleb märkida, et kemikaalid, mida kasutatakse koolnumürkide eemaldamiseks (Ameerika või Euroopa kvaliteet), ei kahjusta inimeste tervist, ehk keskkonnasõbralikud ja tõhusad.

 

Lisaks sellele viiakse läbi ruumide täielik desinfitseerimine. Nende meetmete eesmärk on absorbeerida kahjulikke toksiine, hävitada nakkusohtlikke aineid ja tagada normaalne lõhn.

Desinfektsioonitööde protsess võib tinglikult jagada kolmeks osaks:

1. Mehaaniline protsess. See hõlmab vaipade puhastamist, põrandate pesemist, tolmuimejaga puhastamist jne.

2. Füüsiline viis. Võimalik on  kasutada osoonigeneraatorit, ultraviolettlampe, pesu keetmist.

3. Keemiline protsess. Kõige keerulisem. See hõlmab spetsiaalsete seadmete ja kemikaalide kasutamist laibaliha lagund produktide eemaldamiseks. Kogemusteta inimesel on rangelt keelatud korterit iseseisvalt töödelda.

Kui palju maksab professionaalne puhastus?

Ettevõttes, mis töötab oma maine nimel ja väärtustab oma kliente, on tööplaani koostamine ja ruumide kontrollimine tasuta. Mis puudutab korteri koristamise hindu peale selles surnu viibimist, on hinnakiri selline:

· Antud hinnakiri ruumi puhastamiseks on üldine - hinnad on orienteeruvad. Tegelikult sõltub palju mööbli kogusest, korteri pindalast ja selles surnu viibimise ajast.

· Korteri professionaalne koristamine kestab tavaliselt vähem kui 5 tundi ja veel paar päeva kestab kontroll - 100% nakkuse ja lõhna eemaldamiseks ruumist.

 

Отправьте нам сообщение
Оставьте свое сообщение в этой форме, мы получим его на e-mail и обязательно ответим!